Lomina C-Reactive Protein rychlý test na záněty v těle

Kód: 3645
Novinka
Značka: Lomina
219 Kč 180,99 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)

C-reaktivní protein (CRP) v séru pacienta se vyskytuje v souvislosti s akutními infekcemi, nekrotickými stavy a různými zánětlivými onemocněními. Je prokázána silná korelace mezi hladinou CRP v séru a nástupem zánětlivého procesu. Sledování hladiny CRP v séru pacienta ukazuje na účinnost léčby a hodnocení zotavení pacienta. Používá se zejména k odlišení bakteriálních infekcí od virových infekcí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

C-Reactive Protein Test

Lomina CRP Test detekuje C-reaktivní protein vizuální interpretací vývoje barvy na vnitřním proužku. 

Během testování vzorek reaguje s částicemi potaženými anti-CRP antigenem v testovacím pásku. Pokud vzorek obsahuje protilátky proti CRP, objeví se v testovací oblasti barevný proužek. Směs krve/séra/plazmy a reagentu migruje po membráně, kde dochází k imunochemické reakci v průběhu kapilární migrace a reaguje s antiCRP protilátkou v testovací oblasti. Směs pak kapilárním působením migruje přes membránu a interaguje s činidly na membráně. Pokud je intenzita testovacího proužku slabší než referenční proužek (R), znamená to, že hladina CRP ve vzorku je v rozmezí 10-30 mg/l. Pokud je intenzita testovacího proužku (T) silnější než referenční proužek (R), znamená to, že hladina CRP je vyšší než 30 mg/l. Jako kontrola postupu se v kontrolní oblasti vždy objeví barevný proužek, který signalizuje, že byl přidán správný objem vzorku a došlo k aktivaci membrány.

Použitelný biologický materiál:

Test je vyvinut a testován pro použití krevních vzorků odebraných z prstu.       

Základní parametry, charakteristika a limity:

Doba provedení testu: 10 min

IVD kategorie: IVD ostatní

Senzitivita: 98.8% (95% CI: 95.6%-100%)
Specificita: 98.7% (95% CI: 96.6%-99.6%)
Přesnost: 98.7% (95% CI: 97.0%-99.6%)

Interpretace výsledků:

POZITIVNÍ: Na membráně se objeví tři barevné proužky. Dva proužky se objeví v kontrolní oblasti (C) a v referenční oblasti (R) a další proužek by se měl objevit v testovací oblasti (T).

Intenzita testovacího proužku (T), který je slabší než R, indikuje hladinu CRP mezi 10 a 30 mg/l.

Intenzita testovacího proužku (T), který se blíží R, indikuje hladinu CRP kolem 30 mg/l.

Intenzita testovacího proužku (T), který je silnější než R, indikuje hladinu CRP vyšší než 30 mg/l.

NEGATIVNÍ: Barevné proužky se objevují v kontrolní (C) i referenční (R) oblasti. V testovací oblasti (T) se neobjevuje žádný barevný proužek. To znamená, že hladina CRP je nižší než 10 mg/l.

NEPLATNÝ: Proužek v kontrolní oblasti C nebo referenční oblasti R se nezobrazí. Pokud se v testovací oblasti (T), která ve stanoveném čase zobrazil proužek a v oblasti (C) nebo oblasti (R) se proužek nezobrazil, musí být tyto testy vyřazeny. V takovém případě zkontrolujte postup a zopakujte nový test. Pokud problém přetrvává, okamžitě přestaňte soupravu používat a kontaktujte místního distributora.

 

Certifikace:

LOMINA C-Reactive Protein test je schválen v souladu s 98/79/EC-IVD(in vitro diagnostický prostředek)

Upozornění:
Přečtěte si pozorně příbalový leták a postupujte přesně dle pokynů. V případě pozitivity testu bezprostředně informujte poskytovatele zdravotních služeb za účelem provedení konfirmačního testu. Zdravotnický prostředek je určen pro zdravotní pracovníky a je schválen v souladu se směrnicí Evropského parlamentu 98/79/EC-IVD (in vitro diagnostický prostředek). Zacházejte se vzorky jako s infikovaným odpadem. Odpad zlikvidujte v souladu s platnými normami.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.