Lomina Iron Ferritin rychlý test úrovně železa v těle

Kód: 3648
Novinka
Značka: Lomina
219 Kč 180,99 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Lomina Iron Ferritin Test je rychlotest na principu chromatografické imunoanalýzy určený pro detekci ferritinu v lidském séru, plazmě nebo plné krvi. Feritin je univerzální intracelulární protein, který ukládá železo a kontrolovaně ho uvolňuje. Plazmatický feritin je nepřímým markerem celkového množství železa uloženého v těle.  Anémie způsobená nedostatkem železa je rozšířená u dětí a žen všech věkových kategorií, ale hlavně u žen, které ještě mají menstruaci (nejméně 20 % z nich trpí nedostatkem železa). 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lomina Iron Ferritin test:

Anémie způsobená nedostatkem železa je rozšířená u dětí a žen všech věkových kategorií, ale hlavně u žen, které ještě mají menstruaci (nejméně 20 % z nich trpí nedostatkem železa). Hlavními příznaky jsou bledost, pocit únavy, bolesti hlavy, rychlejší srdeční tep nebo dušnost při cvičení. Mohou se objevovat postupně a mohou zůstat nepovšimnuty. K nedostatku železa dochází, když krev neobsahuje dostatečné množství červených krvinek, a tím i nízkou hladinu hemoglobinu, což je hlavní bílkovina podílející se na přenosu kyslíku v celém těle. Důležitou složkou hemoglobinu je železo. Úbytek železa, ke kterému může dojít během těhotenství, růstu, při nedostatečném příjmu železa, nedostatečném vstřebávání nebo ztrátě krve (menstruace, abnormální krvácení, vředy atd.), má obrovské dopady na zdraví. Nízká hladina feritinu může také indikovat hypotyreózu, nedostatek vitaminu C nebo celiakii. Nízká hladina feritinu se vyskytuje u některých pacientů se syndromem neklidných nohou, nemusí nutně souviset s anémií, ale možná je způsobena nízkými zásobami železa krátce po anémii.

Membrána je v testovací oblasti předem potažena polyklonální protilátkou proti feritinu. Membrána je v referenční oblasti předem potažena kozí-králičí IgG protilátkou. Zlato je předem potaženo monoklonální protilátkou proti feritinu a králičím IgG. Směs krve/séra/plazmy a stabilizačního roztoku (bufferu) migruje po membráně v průběhu kapilární migrace, reaguje s anti-ferritin protilátkou na membráně a vytváří tak barevný proužek. Proužek se v testovací oblasti (T) objeví, pokud hladina ferritinu překročí mezní hodnotu 30 ng/ml. Pokud je koncentrace ferritinu nižší než 30 ng/ml, proužek se v testovací oblasti (T) neobjeví. Jako kontrola správného postupu se v kontrolní oblasti (C) vždy objeví barevný proužek, který indikuje, že byl přidán správný objem vzorku a došlo k aktivaci membrány.

Použitelný biologický materiál:

Test je vyvinut a testován pro použití krevních vzorků odebraných z prstu.       

Základní parametry, charakteristika a limity:

Doba provedení testu: 10 min

IVD kategorie: IVD ostatní
Relativní senzitivita: 91,3% (95% CI: 72,0%-98,9%) 
Relativní specificita: 91,3% (95% CI: 72,0%-98,9%);
Přesnost: 97,4 % (95%CI: 95,0%~98,9%)

Interpretace výsledků:

NORMÁLNÍ: Zobrazí se dva proužky. Objeví se proužek v testovací oblasti „T“ i kontrolní oblasti „C“. Tento výsledek znamená, že koncentrace feritinu v krvi je normální a že se nejedná o potenciální nedostatek železa. 

ABNORMÁLNÍ: Zobrazí se jeden proužek, a to pouze v kontrolní oblasti „C“. Tento výsledek znamená, že koncentrace feritinu v krvi je příliš nízká. Může jednat o nedostatek železa.

NEPLATNÝ: Proužek v kontrolní oblasti „C“ se nezobrazí. 

Nejpravděpodobnějšími příčinami selhání kontrolní oblasti jsou nedostatečný objem vzorku nebo nesprávný postup při testování. Zkontrolujte postup a zopakujte test s novou soupravou. Pokud problém přetrvává, okamžitě přestaňte testovací soupravu používat a kontaktujte místního distributora. 

 

Certifikace:

Lomina Iron Ferritin test je schválen v souladu s 98/79/EC-IVD(in vitro diagnostický prostředek)

Upozornění:
Přečtěte si pozorně příbalový leták a postupujte přesně dle pokynů. V případě pozitivity testu bezprostředně informujte poskytovatele zdravotních služeb za účelem provedení konfirmačního testu. Zdravotnický prostředek je určen pro zdravotní pracovníky a je schválen v souladu se směrnicí Evropského parlamentu 98/79/EC-IVD (in vitro diagnostický prostředek). Zacházejte se vzorky jako s infikovaným odpadem. Odpad zlikvidujte v souladu s platnými normami.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.