Lomina Marihuana THC test z moči

Kód: 3669
Novinka
Značka: Lomina
129 Kč 106,61 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Lomina Marijuana THC test je rychlotest založen na principu chromatografické imunoanalýzy pro detekci 11-nor-Δ9 -THC-9 COOH (metabolit THC) v lidské moči při hraniční koncentraci 50 ng/ml. 

Tento test poskytuje pouze orientační výsledek analytického testu. Pro získání potvrzeného výsledku je třeba použít specifičtější chemickou metodu. U každého testu na návykové látky by mělo být bráno v úvahu klinické hledisko a odborný úsudek, zejména v případě použití předběžných pozitivních výsledků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

THC (Δ9-tetrahydrokanabinol) je hlavní účinnou látkou kanabinoidů (marihuany). Při kouření nebo perorálním podání vyvolává euforické účinky. Uživatelé mají zhoršenou krátkodobou paměť a zpomalené učení. U uživatelů se také mohou vyskytnout přechodné epizody zmatenosti a úzkosti. Dlouhodobé relativně intenzivní užívání může být spojeno s poruchami chování. Vrcholný účinek kouření marihuany se dostavuje za 20-30 minut a doba trvání je 90-120 minut po jedné cigaretě. Zvýšené hladiny metabolitů v moči se objevují během několika hodin po expozici a zůstávají zjistitelné 3-10 dní po kouření. Hlavním metabolitem vylučovaným močí je 11-nor-Δ9-tetrahydrokanabinol-9-karboxylová kyselina (Δ9-THC-COOH). Lomina THC Test je rychlý screeningový test moči, který lze provést bez použití speciálního přístroje. Test využívá monoklonální protilátku k selektivní detekci zvýšené hladiny marihuany v moči. Lomina THC Test poskytuje pozitivní výsledek, pokud koncentrace marihuany v moči překročí 50 ng/ml. 

Lomina Marijuana THC test je rychlotest fungující na základě chromatografické imunoanalýzy pomocí kompetitivní vazebné reakce. Dochází ke kompetici drogy ve vzorku se značeným konjugátem drogy imobilizovaným na membráně o vazbu na specifickou protilátku imobilizovanou v testovací a kontrolní oblasti testu. Vzorek moči migruje po membráně, kde dochází k imunochemické reakci v průběhu kapilární migrace. THC, pokud je ve vzorku moči pod mezní hodnotou, nenasytí vazebná místa částic potažených protilátkou v testu. Částice potažené protilátkou pak budou zachyceny imobilizovaným konjugátem THC a v testovací oblasti se objeví viditelný barevný proužek. Barevný proužek se v testovací oblasti (T) nevytvoří, pokud hladina THC překročí mezní hodnotu, protože nasytí všechna vazebná místa anti-THC protilátek. Vzorek moči pozitivní na drogu nevytvoří barevný proužek v testovací oblasti (T), zatímco vzorek moči negativní na drogu nebo vzorek obsahující koncentraci drogy nižší než mezní hodnota vytvoří barevný proužek v testovací oblasti (T). Jako procedurální kontrola se v kontrolní oblasti vždy objeví barevný proužek, který indikuje, že byl přidán správný objem vzorku a došlo k reakci na membráně.

Použitelný biologický materiál:

Test je vyvinut a testován pro použití moči.       

Základní parametry, charakteristika a limity:

Doba provedení testu: 10 min

IVD kategorie: IVD ostatní
Senzitivita: >99,9% (95% CI: 91,4%-100%)
Specificita: >99,9% (95% CI: 93,9%-100%) 
Přesnost: >99,9% (95% CI: 96,4%-100%)

Interpretace výsledků:

Negativní: Objeví se dva barevné proužky. Jeden barevný proužek by měl být v kontrolní oblasti (C) a druhý zdánlivě barevný proužek by měl být v testovací oblasti (T). Tento negativní výsledek znamená, že koncentrace THC může být pod pod detekovatelnou mezní hodnotou. 

*POZNÁMKA: Intenzita barvy v oblasti testovací linie (T) se může lišit v závislosti na koncentraci 11-nor-Δ9 -THC-9 COOH (metabolit THC) přítomného ve vzorku. Proto by měl být jakýkoli odstín barvy v testovací oblasti (T) považován za negativní.

Pozitivní: V kontrolní oblasti (C) se objeví jeden barevný proužek. V testovací oblasti (T) se neobjeví žádný proužek. Tento pozitivní výsledek znamená, že koncentrace marihuany přesahuje detekovatelnou mezní hodnotu. 

Neplatný: Kontrolní proužek se nezobrazí. Nejpravděpodobnější příčinou selhání kontrolního proužku je nedostatečný objem vzorku nebo nesprávný postup testování. Zkontrolujte postup a zopakujte test pomocí nového testovacího pásku. Pokud problém přetrvává, okamžitě přestaňte šarži používat a kontaktujte místního distributora.

Certifikace:

Lomina Marijuana THC test je schválen v souladu s 98/79/EC-IVD(in vitro diagnostický prostředek)

Upozornění:
Přečtěte si pozorně příbalový leták a postupujte přesně dle pokynů. V případě pozitivity testu bezprostředně informujte poskytovatele zdravotních služeb za účelem provedení konfirmačního testu. Zdravotnický prostředek je určen pro zdravotní pracovníky a je schválen v souladu se směrnicí Evropského parlamentu 98/79/EC-IVD (in vitro diagnostický prostředek). Zacházejte se vzorky jako s infikovaným odpadem. Odpad zlikvidujte v souladu s platnými normami.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.