Lomina Streptokok B

Kód: 3672
Novinka
Značka: Lomina
209 Kč 172,73 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Lomina Strep B Test je rychlotest na principu chromatografické imunoanalýzy určený pro kvalitativní detekci antigenů streptokoků skupiny B (GBS) ve vzorcích odebraných z vaginálních nebo rektálních stěrů těhotných žen nebo z celkových stěrů novorozenců. Tato souprava je určena k použití jako pomůcka při diagnostice steptokokové infekce skupiny B.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Streptokoky skupiny B (GBS) nebo Streptococcus agalactiae patří mezi nejčastější příčiny život ohrožujících infekcí u novorozenců. GBS je kolonizováno 5-30 % všech těhotných žen. Několik nedávných studií prokázalo, že intrapartální léčba žen kolonizovaných GBS významně snižuje výskyt sepse způsobené GBS. Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje rutinní vyšetření na streptokoky skupiny B mezi 35. a 37. týdnem těhotenství. Studie CDC prokázala, že rutinní vyšetření je u těhotných žen s klinickými rizikovými faktory o 50 % účinnější než použití antibiotik. Standardní kultivační metody vyžadují 24 až 48 hodin a výsledky nemusí být k dispozici dostatečně brzy pro účinnou léčbu. Proto jsou zapotřebí metody využívající rychlejší screeningové techniky.

Membrána je v testovací oblasti předem potažena protilátkou anti-StrepB. Během testování reaguje vzorek s částicí potaženou anti-StrepB. Směs vzorku a reagentů migruje po membráně, kde dochází k imunochemické reakci v průběhu kapilární migrace a reaguje s anti-StrepB na membráně a vytváří barevný proužek. Přítomnost barevného proužku v testovací oblasti znamená pozitivní výsledek, zatímco její nepřítomnost znamená negativní výsledek. Jako kontrola postupu se v kontrolní oblasti vždy objeví barevný proužek, který indikuje, že byl přidán správný objem vzorku a došlo k aktivaci membrány.

Použitelný biologický materiál:

Lomina Strep B Test lze provést ze vzorků odebraných z vaginálních nebo rektálních stěrů těhotných žen nebo z celkových stěrů novorozenců.

Základní parametry, charakteristika a limity:

Doba provedení testu: 10 min

IVD kategorie: IVD ostatní
Senzitivita: 95.2% (95%CI: 89.2%-98.4%)
Specificita: 97.8% (95%CI: 95.6%-99.0%)
Přesnost: 97.2% (95%CI: 95.3%-98.5%)

Interpretace výsledků:

POZITIVNÍ:* Objeví se dva barevné proužky. Jeden barevný proužek by měl být v kontrolní oblasti (C) a druhý barevný proužek by měl být v testovací oblasti (T).

*POZNÁMKA: Intenzita barvy v testovací oblasti (T) se bude lišit v závislosti na koncentraci protilátek přítomných ve vzorku. Proto by měl být jakýkoli odstín barvy v testovací oblasti (T) považován za pozitivní.

NEGATIVNÍ: V kontrolní oblasti (C) se objevuje jeden barevný proužek. V testovací oblasti (T) se neobjeví žádný barevný proužek. 

NEPLATNÝ: V kontrolní oblasti (C) se nezobrazí žádný proužek. Nejpravděpodobnější příčinou selhání kontrolní oblasti je nedostatečný objem vzorku nebo nesprávný postup. Zkontrolujte postup a opakujte test s novou kazetou. Pokud problém přetrvává, okamžitě přestaňte testovací soupravu používat a kontaktujte místního distributora. 

 

Certifikace:

Lomina Strep B test je schválen v souladu s 98/79/EC-IVD(in vitro diagnostický prostředek)

Upozornění:
Přečtěte si pozorně příbalový leták a postupujte přesně dle pokynů. V případě pozitivity testu bezprostředně informujte poskytovatele zdravotních služeb za účelem provedení konfirmačního testu. Zdravotnický prostředek je určen pro zdravotní pracovníky a je schválen v souladu se směrnicí Evropského parlamentu 98/79/EC-IVD (in vitro diagnostický prostředek). Zacházejte se vzorky jako s infikovaným odpadem. Odpad zlikvidujte v souladu s platnými normami.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.