Lomina Vitamin D semikvantitativní test z krve

Kód: 3624
Novinka
Značka: Lomina
219 Kč 180,99 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Nedostatek vitamínu D se může projevit bolestí svalů, kostí, větší kazivostí zubů, zvýšenou únavou, sníženou obranyschopností organismu a někdy i větším sklonem k psychickým potížím. Otestujte se LOMINA testem na Vitamín D

Detailní informace

Detailní popis produktu

Určený účel použití:

Lomina Vitamin D Test je rychlý chromatografický imunoanalytický test pro semikvantitativní detekci 25-hydroxyvitaminu D (25 (OH) D) v lidském organismu, Je určen k detekci ze vzorku plné krve z prstu. Tento test poskytuje předběžný diagnostický výsledek a může být použit pro prověření nedostatku vitaminu D.

Vitamin D test:

Test vitamínu D je funguje na principu imunoanalýzy založené na kompetitivní vazbě. Během testování směs migruje membránou, kde dochází k imunochemické reakci v průběhu kapilární migrace. Membrána je předem potažena antigeny 25-OH vitamín D v kontrolní oblasti (C). 25-OH vitamín D ve vzorku je kompetitivní k 25-OH vitamínu D v testovací oblasti, a to vůči omezenému množství anti-25 OH vitamínu D protilátek v konjugátu. Pokud jsou všechny konjugované protilátky nasyceny 25-OH vitamínem D ve vzorku, nevytvoří se v testovací oblasti žádný barevný proužek, což znamená koncentraci vyšší než 30 ng/ml. Přítomnost viditelného barevného proužku v testovací oblasti (T) znamená nepřítomnost 25-OH Vitamínu D nebo jeho přítomnost v hladině nižší než 30 ng/ml. Čím vyšší koncentrace 25-OH vitamínu D ve vzorku, tím světlejší bude proužek v testovací oblasti T. Výsledek se odečte dle karty intenzity barvy proužku dodané v tomto návodu. Jako kontrola postupu se v kontrolní oblasti vždy objeví barevný proužek C, který indikuje, že byl přidán správný objem vzorku a že došlo k aktivaci membrány.

Použitelný biologický materiál:

Test je vyvinut a testován pro použití krevních vzorků odebraných z prstu.

Základní parametry, charakteristika a limity:

Délka testu: 10 min

IVD kategorie: IVD ostatní

Referenční rozmezí: 0-99 let: 75,0 – 250,0 nmol/l

Přesnost velmi nízká hladina (<10ng/mL): 99,90%

Přesnost nízká hladina (10-30ng/mL): 94.10%

Přesnost dostatečná hladina (>30ng/mL): 92.00%

Přesnost CELKOVÁ: 93,80%

Interpretace výsledků:

1.Velmi nízká a Nízká hodnota Vitamínu D v těle:

Velmi nízká (nedostatečná) hodnota Vitamínu D <10ng/mL:

Objeví se dvě výrazné barevné čáry (obrázek A). Jedna je v kontrolní oblasti (C) a druhá by měla být v testovací oblasti (T). Intenzita čáry v testovací oblasti (T) je stejná nebo tmavší než čára 10 ng/ml vyobrazená na „kartě intenzity barvy linie“ dodané se soupravou.

Nízká hladina (nedostatečná) Vitamínu D 10-30ng/mL:

Objeví se dvě barevné čáry (obrázek A). Jedna je v kontrolní oblasti (C) a druhá by měla být v testovací oblasti (T). Intenzita čáry v testovací oblasti (T) je tmavší než čára 30 ng/ml zobrazená na barevné kartě dodané se soupravou a světlejší než čára 10 ng/ml zobrazená na „kartě intenzity barvy linie“ dodané se soupravou.

 

2. Dostatečná hladina Vitamínu D:

Dostatečná hladina Vitamínu D: 30-100ng/mL:

V oblasti kontrolních čar (C) se objeví jedna barevná čára. V oblasti testovací linie (T) se neobjevuje žádná zjevná barevná linie (obrázek B). Pokud je výsledek nadměrný, doporučuje se konzultace s lékařem.

 

3. Neplatný výsledek testu:

Kontrolní řádek se nezobrazí. Nejpravděpodobnější příčinou selhání kontrolní linie je nedostatečný objem vzorku nebo nesprávné postupy. Zkontrolujte postup a zopakujte test s novým testem. Pokud problém přetrvává, okamžitě přestaňte testovací soupravu používat a kontaktujte místního distributora (obrázek C).

Velmi nízká a Nízká hladina Vitamínu D,     Dostatečná hladina Vitamínu D,     Neplatný výsledek testu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.