Rouška versus respirátor: Co vám poskytne nejbezpečnější ochranu před Covid-19?

 

Hrozba koronaviru neutichá. Naopak stále sílí, a dokonce se čím dál hlasitěji mluví o 3. vlně, která má dorazit do Vánoc a podle odborníků má být ještě zákeřnější než vlny předchozí. Člověk se tak určitě neubrání otázce: Není obyčejná rouška jako ochrana dýchacích cest před Covid-19 příliš slabá?

 

Pokud nosíte roušku, musíte mít na paměti, že více než sebe tím chráníte své okolí. Jak říká oblíbené české rčení: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ V aktuální situaci ale potřebujete nejen chránit ostatní, ale především sami sebe. Možná už jste infekční a ani o tom nemusíte vědět. Rouška však zabraňuje šíření kapének do okolí, a tak snižuje pravděpodobnost, že někoho kolem sebe nakazíte. 

 

Roušky nemají dostatečné těsnění, takže přes ně kolem tváře a nosu proniká vzduch, ve kterém se může ukrývat vir. Proto neposkytují dostatečnou ochranu ani tehdy, když jsou vyrobené z kvalitních filtračních materiálů.

 

Jediná spolehlivá ochrana

 

Vyšší ochranu než roušky dokážou zajistit respirátory, které nechrání jen okolí, ale i samotného nositele. Pokud vám respirátor dokonale přiléhá na tvář, dokáže zachytit i drobné částice. Podle toho, jak malé částice dokážou zachytit, se respirátory dělí do tří tříd.

 

Třída respirátorů FFP3 je třetí a nejvyšší třídou těchto ochranných pomůcek. Uchrání vás před nebezpečnými typy prachů a kouřů, funguje jako prevence před fibrogenním látkami a sporami hub, ale především vás ochrání před viry a bakteriemi. Z toho vyplývá, že respirátory typu FFP3 jsou nejlepší ochranou před koronavirem, jehož síla opět nabírá na intenzitě.  

 

Respirátor FFP3 kryje ústa i nos. Je vyroben z mikrovláken a jeho velkou výhodou je, že kraje respirátoru se dají tvarovat, takže si jej můžete upravit, aby vám co nejtěsněji přiléhal k obličeji. Cirkulace vzduchu probíhá výhradně přes mikrofiltr, který zachytává všechny viry, bakterie, plyny a prachové částice, takže k ústím vašich dýchacích cest dorazí vždy čistý a bezpečný vzduch.

 

Pokud vám skutečně záleží na co nejbezpečnějším stupni ochrany před koronavirem, neměli byste příliš dlouho váhat a respirátor třídy FFP3 si pořídit.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení